Dropshipping / Integracja

Współpraca oparta o model dropshippingu – wyłącznie dla sklepów internetowych.

Na naszej platformie proponujemy współpracę na zasadzie dropshippingu, czyli modelu sprzedaży, w którym to my organizujemy wysyłkę do Klienta końcowego.

Umożliwiamy integrację naszej oferty z niemal każdym sklepem internetowym. Aby podjąć z nami współpracę nie potrzebujesz ani własnego magazynu, ani też kapitału koniecznego do zainwestowania w towar. To my pakujemy towar i wysyłamy do Klienta końcowego – Twoim zadaniem jest jedynie zbieranie zamówień i przekazywanie ich do naszych handlowców.

Większość oferowanych przez nas produktów posiadamy w swoim magazynie w Zielonej Górze, dzięki czemu jesteśmy w stanie dostarczyć je do Ciebie lub Twojego klienta w ciągu 2 dni roboczych. Wystarczy, że bezpłatnie zintegrujesz naszą ofertę ze swoim sklepem, a kiedy ktoś dokona zakupu, my wyślemy towar pod wskazany adres zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami.

W Hurtowniak.pl stawiamy na integracje ze sklepami oraz szybki dostęp do naszych produktów. Stale dążymy do udoskonalania możliwości współpracy z nami poprzez automatyczne aktualizacje, importowanie produktów oraz szybki dostęp do stanu magazynowego oraz cen.


W plikach XML i CSV znajdziesz wszystkie potrzebne informacje aby zintegrować produkty do swojego sklepu:

- nazwa produktu,
- kod produktu,
- kategoria do jakiej przynależy produkt,
- ilość produktów w naszych magazynach (magazyn wewnętrzny – towar dostępny od ręki, magazyn zewnętrzny – towar na zamówienie),
- cena produktu netto dla naszych partnerów handlowych,
- cena produktu brutto dla naszych partnerów handlowych,
- minimalna sugerowana cena do dalszej odsprzedaży,
- opis produktu,
- zdjęcie produktu.

Aby wyjść na przeciw Państwu udostępniamy swoje opisy, zdjęcia oraz ceny do pobrania w plikach XML oraz CSV, co daje niezawodną usługę dzięki której każdy nasz partner wie, za ile kupuje towar oraz jaki jest jego obecny stan na naszym magazynie. Jeżeli napotkają Państwo błąd podczas przetwarzania pliku XML prosimy o kontakt na adres xml@hurtowniak.pl (prosimy o podanie możliwie największej ilości informacji, min. numer klienta, program do integracji pliku XML, w którym momencie występuje błąd oraz link do pobierania pliku XML – zrzuty ekranowe są mile widziane).

Dostęp do wszelkich plików otrzymasz po zarejestrowaniu się na stronie Hurtowniak.pl.

Nie podpisujemy żadnej umowy – działamy w oparciu o ogólny regulamin naszej hurtowni.

 

Zalety współpracy opartej o model dropshipppingu:

1. Katalog produktów w plikach integracyjnych XML i CSV.
2. Stała aktualizacja stanów magazynowych w plikach integracyjnych.
3. Brak określonego minimalnego zamówienia (możesz zamówić nawet 1szt. wybranego produktu).
4. Wysyłka bezpośrednio do Twojego Klienta końcowego.
5. Przejrzyste warunki współpracy.

 

Rozliczenia i płatności:

1. Do momentu przyznania kredytu kupieckiego, wszystkie zamówienia muszą być opłacone przed ich wysyłką do Twojego Klienta końcowego.
2. Faktury za zakupione towary wysyłamy zawsze drogą elektroniczną w postaci pliku PDF (do wydruku we własnym zakresie).
3. Twój Klient musi otrzymać od Ciebie dowód zakupu towaru, co możesz uczynić poprzez wysłanie paragonu lub faktury drogą elektroniczną (w postaci skanu) lub drogą listowną (kopia lub oryginał).
4. Do przesyłek wysyłanych do Klientów końcowych nie dołączamy żadnych naszych materiałów reklamowych, faktur czy paragonów. Paczka, która wyjdzie z naszego magazynu nie nosi żadnych znamion wskazujących na naszą firmę.

 

Najczęściej zadawane pytania

1. W jaki sposób aktualizować ofertę Waszej hurtowni na moim sklepie?

Po pomyślnej rejestracji w serwisie udostępniamy możliwość pobierania z panelu klienta aktualnego pliku XML z ofertą hurtowni. Zalecamy, aby plik był pobierany przynajmniej raz dziennie, dzięki czemu wyświetlane oferty będą aktualne (pliki integracyjne są przez nas aktualizowane na bieżąco).

2. Jakie są koszta sprzedaży w modelu dropshippingu?

Sprzedaż w modelu dropshippingu nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami dla sklepu. Płaci się jedynie za towar oraz jego wysyłkę. Zarobkiem jest marża dodawana do naszych produktów zintegrowanych na Państwa stronie.

3. Czy obsługujecie przesyłki pobraniowe? Jak przedstawiają się koszty wysyłek?

Pobrania są możliwe, lecz po wcześniejszej informacji telefonicznej. W przypadku wysyłki do Klienta końcowego, towar wysyłamy tylko za pośrednictwem Państwa kuriera. Przy zamówieniach na adres sklepu oferujemy wysyłkę własnym kurierem. Koszty takiej wysyłki to 19 zł przy przedpłacie oraz 26 zł w przypadku pobrania (ceny wysyłek ustalamy indywidualnie dla każdego Klienta). Przy większych/cięższych produktach ceny wysyłek ustalane są indywidualnie.

4. W jaki sposób przesyłane są faktury za zakupione towary?

Faktury VAT przesyłamy zazwyczaj w formie elektronicznej (pliki PDF). Nie wkładamy faktur i paragonów do paczek skierowanych bezpośrednio do Klientów końcowych.

5. Jak przedstawia się kwestia gwarancji, reklamacji, zwrotu towaru?

Reklamacje przyjmuje sklep, ponieważ Klient posiada dowód zakupu ze sklepu. Towar następnie należy przesłać do nas. Po rozpatrzeniu sprawy wysyłamy nowy produkt lub zwracamy pieniądze.

Jeżeli Państwa Klient zamówił produkt, z którego chce zrezygnować w ciągu 14 dni od daty zakupu (zasady sprzedaży internetowej Dz. U. z dnia 31marca 2000r.) – towar taki trafia do Państwa, nie do nas. Do nas trafiają jedynie uszkodzone towary, a nie nowe, z których Klient po prostu rezygnuje bez podania przyczyny.

6. Czy możliwe są rabaty przy większych zamówieniach?

W przypadku składania większych zamówień, a także przy stałej współpracy oferujemy atrakcyjne zniżki oraz rabaty. Zamówienia na pojedyncze sztuki nie podlegają rabatom.

7. Mam problem z plikiem XML.

Każdy błąd z plikiem XML należy zgłaszać na adres xml@hurtowniak.pl. Prosimy o podanie jak największej ilości informacji aby jak najszybciej rozwiązać problem (min. numer klienta, program do integracji pliku XML, w którym momencie występuje błąd oraz link do pobierania pliku XML) zrzuty ekranowe mile widziane.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium